Много ценни през есента са кестенитеСпоред народния лечител Петър Димков тези

...
Много ценни през есента са кестенитеСпоред народния лечител Петър Димков тези
Коментари Харесай

Ето защо на път за работа да си вземем няколко кестена

Много скъпи през есента са  кестените

Според националния врач Петър Димков " тези дребни, кафяви, лъскави топчици са удивителни батерии на слънце, сила и живот и я отдават обилно, с непрекъснато излъчване през цялата година ".

Познати на Димков настояват, че той непрестанно носел в джобовете си по няколко кестена. Бил уверен в благотворното им въздействие върху ставите, сухожилията, мускулатурата и нервната система. Сега се приема, че плодовете на кестена са естествени успокоителни.

Можем с целебна цел да си държим под възглавницата 5-6 кестена. Прави се и възглавничка от двоен тензух, в която се зашиват кестените. 



 

За да са лековити, плодовете на кестена би трябвало да се берат през септември и октомври. Тогава съдържат в най-голяма степен потребни съставки – дъбилни субстанции, мазнини, витамини, изключително С, В и К. Неслучайно кестените са прието средство против болежка и инфектиране. Те лекуват и мъчно заздравяващи рани, зародили вследствие на нарушено кръвоснабдяване./ gotvach.bg

 

И още: 

Ползи за здравето:

1. Кестените са потребна храна, която се предлага в случаи на отслабнат имунитет и при хора, заболели от анемия.

2. Кестените се употребяват в грижата за зъбите и лекуването на парадонтоза.

3. Листата им се употребяват като лекарство против висока температура.

4. Кестените се употребяват за лекуване на дихателни проблеми като конвулсивна кашлица.

5. Кестените се употребяват при лекуване на разширени вени, укрепват кръвоносните съдове и капилярите и предотвратяват образуването на тромби.

6. Те са добър източник на фибри.

Дивите кестени са известни още като конски. Те са отровни, само че все пак също имат своите потребни свойства. Още в предишното се приготвяли чайове от диви кестени за лекуване на диария и хемороиди.

Конските кестени се употребяват и локално върху обриви и възпаления. Без да е научно обосновано се счита, че дивите кестени са потребни в лекуването на артрит и имат антивъзпалително деяние.


Кестените ни защищават от отрицателна сила и имат редица здравословни изгоди
Пациенти на националния врач Петър Димков си спомниха, че той целогодишно е носел в джобовете си по 1‐2 кестена. А всяка есен ги сменял с нови.

 

Съвсем скоро ще ги срещаме на всяка крачка! 

Ето како би трябвало да знаем за тях: 

 

 

Кестени пазят от неприятна сила!

Вълшебните топчета филтрират електросмога, зареждат тялото, дават и самочувствие
Кестените могат да сбъдват стремежи, а енергийната им осцилация зарежда, успокоява и хармонизира тялото. Това разкриват в сезона на вълшебния есенен плод различни лечители. “Флоралните рубини, падащи от дивите дървета, имат неповторима лечебна и широкоспектърна мощ.

Филтър за лъчения
Поставени в джобовете на панталона, те пазят на към 30-40% тялото от нездравословното излъчване на мобилните антени и безжичните wi-fi устройства ”, разкрива Катя Симеонова, еколог-дендротерапевт, живеещ в Малта.

По думите й електросмогът е един от невидимите причинители на разнообразни физически недоволства като прочувствен дисбаланс, мигрена, раздразнителност, несдържаност. Дивите кестени обаче гонят неразположението като с магическа пръчка.
“Поставете три от тях пред монитора на своя компютър. Ще видите, че те ще се свият доста по-бързо от нормалното. Това е по този начин, тъй като филтрират нездравословното електромагнитно излъчване. А него го има на всички места – от микровълновите печки до хладилника и сешоара ”, дава образци Симеонова. По думите й прабългарите са нареждали в юртата и под себе си, където спят, кестени на през 20 см разстояние. Така са екранирали от геопатогенните лъчения домовете си.

Ако се държат два в ръцете, подмятат се от едната в другата ръка, превъртат се с придвижване на пръстите, водят до утешение, при отмалялост зареждат силите. На неуверените хора дават самочувствие. Между един и четири часа тяхната стаена сила прониква през чакрите на дланите. От там виталният им подтик се разлива из цялото ни тяло през меридианите – невидимите енергийни автомагистрали.

Акумулатори на живот
Народният врач Петър Димков също е бил наясно с тайните на дивия кестен, който подритваме по този начин безгрижно всяка есен по паркове и улички. През месеците септември-октомври лечителя постоянно е държал в джобовете си по 2-3 от тези плодове за лек. Кестените до някаква степен го защитавали като натурален амулет от отрицателната болна сила, която страдалците носели със себе си. “Тези дребни, кафяви, лъскави топчици са удивителни батерии на слънце, сила и живот и я отдават обилно, с непрекъснато излъчване през цялата година ”, учел Димков. Той бил уверен, че самото им носене или държане в длан оказва благотворно въздействие върху ставите, сухожилията, мускулатурата и нервната система.

Силата да приспиват
В националната медицина е известно, че така наречен конски кестен оказва помощ при ревматоиден артрит, шипове и ишиас. При стрес и разтревожен сън може да се сложат под възглавницата 5-6 кестена (не повече от 10). Те включват заложената в себе си психотерапевтична стратегия в деяние незабавно щом поставим глава върху тях. Димков съветвал към вълшебството на кестена да се прибави и вълшебството на мисълта – двете огромни сили на този свят. “Мисълта прочиства духа, а посредством духа и тялото поставя в ред себе си, защото тя го зове към същото. А към каквото приканва тя – то се реализира ”, разяснявал бащата на писаната национална медицина у нас. Той препоръчвал още направа на възглавница от няколко кестена, зашити в двоен тензух. При лягане се произнася “заклинателна формула ” – известния прийом за заспиване като преброяване на цифри или просто да помечтае човек, което разтоварва съзнанието и отключва благотворното въздействие на есенния плод.

Безценни предписания
Екстрасензорното деяние на кестена се демонстрира посредством най-различни билкови предписания, в които взе участие в основната роля. Според специалистите най-лековити свойства имат тези плодове, брани през месеците септември и октомври. Тогава те съдържат в най-голяма степен потребни съставки – дъбилни субстанции, мазнини, витамини, изключително С, В и К.

Кестените са прието средство против болежка и инфектиране. Церят труднозаздравяващи рани, зародили вследствие на нарушено кръвоснабдяване. С потвърден резултат е следната лесна рецепта: ситно нарязани диви кестени киснат 14 дни в люта ракия. Съотношението на кестените към алкохола е 2:10. Така приготвената настойка се ползва за масажи при флебит, разширени вени, хемороиди.

Именно способността на тези лъскави топчета да укрепват стените на кръвоносните съдове ги прави незаменими в илачите за разширени вени и тромбофлебит.

Дивите кестени, известни още като конски, работят и противовъзпалително, противотемпературно и обезболяващо. Употребяват се във тип на отвара при кашлица и хрема. На храносмилателната система имат запичащ и антисептичен резултат, заради което се предлагат при диария. В националната медицина се оферират още за лекуване на магарешка кашлица, маточни кръвотечения, подагра, ревматизъм, ишиас. Дендротерапевтът Симеонова описа още, че както самото дърво, по този начин и плодовете му носят енергийната осцилация на славата. Носени покрай тялото, дават сила, жизненост, пъргава мисъл и самочувствие.

Нашите предци са вярвали, че могат да се изчистят от негативните сили, в случай че слагат конски кестени по продължение на цялото легло на болния човек. Обръщали ги с изпъкналата част нагоре и ги раздалечавали на разстояние 10-15 см. един от различен. Между тях разхвърляли глави лук и чесън. В днешно време това поверие има научно пояснение и то е обвързвано с лечебната мощ на кестена.

Ето и няколко лечебни предписания с кестени

При костни и мускулни болести
Нарязват се дружно с корите 6-7 диви кестена и се заливат с 500 мл алкохол или домашна ракия. Така престояват 4-5 дни, до момента в който от кестените стартира да се отделя пяна и те се разнежен. С получената настойка разтриваме болните места, а с размекнатите кестени можем да вършим компрес или лапа.

При язва
Сваряваме 10-ина питомни кестени във вода, до момента в който омекнат добре. Обелваме ги и ги намачкваме на каша. Заливаме кашата с 500 мл вода, прибавяме 1 с.л. жълт кантарион и варим още малко. Прецеждаме през едра цедилка получената примес и в нея слагаме 1-2 с.л. зехтин. Приемаме заран на гладно по 1 с.л. от по този начин приготвеното лекарство.

При болки в черния дроб
Сваряваме 10-ина питомни кестена, до момента в който омекнат, след което ги обелваме и смачкваме добре. Поставяме ги в 500 гр. мед, към който прибавяме и 2 с.л. цвят от лавандула. Сваряваме още веднъж тази примес, след което я прецеждаме през едра цедилка. От нея вземаме 3 пъти дневно по 1 или 2 с.л., преди или след ястие.

При болки в гърба и кръста
В 1 л алено домашно вино сваряваме 500 гр. питомни кестени, до момента в който изцяло се отделят черупките им. Обелваме ги, намачкваме ги и ги оставяме да престоят час-два, след което ги прецеждаме и пасираме през едра цедилка. От по този начин приготвеното лекарство можем да пием по 2-3 дребни чашки дневно, както и да го използваме за мазане на болните места.

При сърдечни разстройства
Изпичаме добре 5-6 питомни кестена, обелваме ги и ги слагаме в 500 мл кипяща вода. Към нея прибавяме 1 ч.л. стрити корени от жълта тинтява, шепа нарязан магданоз и 2 с.л. грис. В получената чорба можем да сложим малко масло или зехтин. Ако си вършим такава чорба един път седмично, то ще усетим бързо усъвършенстване на сърдечносъдовата активност и кръвообращението.

Spirit tours.eu

lekuvai.bg

 

И още:

Пациенти на националния врач Петър Димков си спомниха, че той целогодишно е носел в джобовете си по 1‐2 кестена. А всяка есен ги сменял с нови.

Когато го запитали за какво го прави, той им дал отговор: „ Тези дребни, кафяви, лъскави топчици са удивителни батерии на слънце, сила и живот и я отдават обилно, с непрекъснато излъчване през цялата година “. Големият българин казвал още, че, имаме вяра или не, държането им в ръцете уплътнява енергийното поле на индивида, наричано аура, и го пази от външни въздействия. На физическо равнище защищава ставите и сухожилията от артрит и други дегенеративни положения.

Навремето в къщата на Петър Димков на столичната ул. „ Златовръх “ 47 идвали доста заболели хора. Именно кестените го защитавали от неприятната сила, която най‐ тежко страдащите носели със себе си. Димков бил уверен, че самото им носене или държане в длан оказва благотворно въздействие върху ставите, сухожилията, мускулатурата и нервната система. Кестенът участва и в доста предписания против стрес и разширени вени. 5‐6, поставени в калъфката на възглавницата, дават спокоен сън. Счукани и залети със алкохол пък се трансформират в безотказно мазило при артрит, шипове и ишиас.

Според еколога Катя Симеонова,  шепа кестени в джоба могат да понижат нездравословното влияние на мобилни телефони и други безжични устройства с до 40% . Симеонова твърди, че електромагнитните полета към нас, оставяни от актуалните технологии, ни въздействат отрицателно, защото ни вършат по‐сприхави, раздразнителни и тревожни. Симеонова поучава:  „ Поставете няколко кестена пред монитора на компютъра си и ще забележите, че те ще се свият доста по‐бързо от естественото.  Това се дължи на обстоятелството, че кестените филтрират нездравословното електромагнитно лъчение. Това се следи на всички места: от микровълновата, през хладилника и сешоара, до всички електрически уреди в дома. “

Много антични племена поставяли кестени в своите юрти, защото вярвали в магическите им качества. Народния врач Петър Димков също считал, че кестените имат способността да зареждат тялото с сила. Носенето на 2‐3 диви кестена е задоволително, с цел да имаме нещо като амулет против негативната сила, която ни заобикаля. В националната медицина дивите кестени се употребяват при ревматоиден артрит, ошипяване и ишиас.  За облекчение на напрежението и спокоен сън може да поставите 5‐6 кестена под възглавницата си.  Те стартират своето психотерапевтично деяние незабавно, откакто сложим главата си върху възглавницата. Петър Димков е бил уверен, че кестените излъчват неповторима сила, която има позитивен резултат върху ставите, сухожилията, мускулите и нервната система. Според националната медицина кестен подложен в непосредствена непосредственост до главата е универсално хапче против главоболие.

Какви изгоди за здравето носят кестените:

Кестените за разлика от други ядки и семена са релативно ниско калорични, имат по‐малко мазнини, само че са богати източници на минерали, витамини и фитонутриенти, които носят изключителна изгода за здравето. Друга неповторима характерност на кестените е, че те съдържат огромно количество нишесте. Повечето ядки имат високи наличия на протеини, мазнини и калории. По своя хранителен състав кестените могат да се съпоставят с картофи, царевица и някои зърнени култури, богати на витамини и минерали. Кестените са източник на диетични фибри. Фибрите намаляват равнищата на холестерола в кръвта и лимитират абсорбацията на непотребния холестерол в червата. Кестените са богати на витамин С (43 мг. витамин С на 100 гр. кестени). Витамин С е мощен антиоксидант, който защищава организма от нездравословните свободни радикали. Кестените са богат източник на моно‐ненаситени мастни киселини като олеинова киселина и палмитолеинова киселина. Мононенаситените мазнини намаляват равнищата на неприятния холестерол и покачват равнищата на положителния холестерол. Кестените са отличен източник на минерали като желязо, калций, магнезий, манган, калий, цинк и фосфор. Магнезият и фосфорът са значими съставни елементи на костния метаболизъм. Желязото оказва помощ при анемия, калият смъква високото кръвно налягане, а натрия възстановява сърдечния темп. Кестените са богати на витамини от група В. В тях се съдържат огромни количества ниацин, пиридоксин (витамин В6), тиамин и рибофлавин. Кестените сходно на лешниците и бадемите не съдържат глутен. Поради това са една от най‐ известните съставки при приготвянето на безглутенови храни, за хора, които са алергични към глутен.

 

 

За дамата

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието последните вести - такива, каквито са, от Света, България и Варна!

Изпращайте вашите фотоси на [email protected] когато и да е на дежурния редактор!

За реклама виж - https://petel.bg/advertising-rates.html
--> --> --> --> ``
рекламаКоментариКоментирай посредством FacebookЗа да пишете мнения, апелирам регистрирайте се за секунди ТУКНапиши коментарИме:Коментар:
Източник: petel.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР